Veneer – Recovery

> přehrát


1. Delete Me
2. Recovery Mode
3. Shoot the Pride
4. Spheres
5. Time Passing By

Produkcia a mix: Pavol Hubinák
Mastering: Dan Václavek
Artwork: Lucie Tallové
Design: Vlado Ďurajka (Autumnist)

Když na sklonku roku 2018 Veneer svím singlem Spheres avizovali vydání kolekce nových skladeb, prvé od debutového alba Light (EMI Escape), nepředpokládali jsme, že se tento čas natáhne o více než rok kvůli pauze způsobené zdravotními komplikacemi v kapele. Všechny okolnosti však konečně do sebe příznivo zapadli a épečko Recovery vychází 15.4.2020 na speciálním vinylovém dvanástipalci a digitálně pod hlavičkou Deadred / Starcastic.

Název Recovery odráží aj fakt, že Veneer jsou v kondici a neboji se vyjít i mimo svou komfotní zónu pomalých snových nálad. Důkazem je skladba Shoot The Pride, kterou kapela uvolnila ještě před vydáním EP. Hlas zpěváčky Habbiel překvapí rozsahem a barevností rovnako jako aranžmá skladby, v které je poznat snahu o větší rozmanitost zvukového obalu.

EP Recovery bylo nahráno v domácím studiu kapely v Trnave, o produkci a mix sa postaral Pavol Hubinák. Finální zvuk dal nahrávce vo svém masteringovom studiu Dan Václavek. Artwork obalu je dílom výtvarníčky Lucie Tallové a autorem výsledneího dizajnu obalu je všestranný Vlado Ďurajka (Autumnist).

EP vyšlo 15. 4. 2020 na Deadred / Starcastic na mramorovém vinylu a digitálně ke stažení ze stránek obou vydavatelství a zároveň na všech známých streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atd.).

 

 

Další releasy