Prince of Tennis – Urbi and Orbi

688
> přehrát


VINYL, FREE MP3 DOWNLOAD
cover design: Adam Tureček | www.aakkforever.org

01. Huntelaar
02. Mind Meanders
03. Failure Is Art If You're A Robot
04. Too Late To Recycle
05. If You Took The Stairs
06. Release
07. Bones
08. Ache Of Mind
09. Give Up The Ghost
10. MILF Island

20. března 2012 vychází u Starcastic na vinylu debutová deska Urbi and Orbi, kterou kapela Prince of Tennis zveřejnila k stažení na svých stánkách již v květnu 2011. Zpěvák a kytarista Prince of Tennis David Volenec je "pamětníkům" znám jako vokalista dreampopové kapely Sebastianas, která zanechala jediné album Blue z roku 1993, ale také jako zpěvák další zasadní kapely 90-tých let: Colorfactory. Honza Čechtický, který ve výše zníněných kapelách obsluhoval baskytaru, stojí za slávou kapely Ohm Square. Jěště před POT ale David u Starcastic debutoval jako host na deskách Bonuse, na albu Konec Civilizace zpívá ve skladbě 2540 a na Náměstí míru hostuje ve skladbách Životopisy a To neni, kde ke zpěvu přidal i kytaru a klávesy. Album Urbi and Orbi vychází na vinylu s novým obalem od aakkforever.org.

Kapelu Prince of Tennis si prý David Volenec a Honza Čechtický udělali z čiré radosti a bez jakýchkoli ambicí. Oba kdysi prošli zásadními kapelami české hudební scény (Sebastians a Colorfactory) a do třetice všeho dobrého se potkali právě jako princové elektropopu. Přestože koncertují, mluví, a nakonec i vydávají zřídka, jejich první EP "Camping in North Ikea" z roku 2010 i loňská už dlouhohrající "Urbi And Orbi" jsou považovány za nejvýznamnější počiny současné české hudební scény.

Právě deska "Urbi And Orbi" se rázem ocitla na seznamu čtyřiceti nejzásadnějších novinek československé klubové scény vyhlášených Musicserverem na 3. místě, byla nominována mezi 7 kandidátů na nově vzniklou cenu české hudební kritiky Apollo a pravidelně se objevuje i v dalších výběrech a na blozích nejen v Česku, ale jako jedna z mála tuzemských produkcí i v cizině.

 

Další releasy