Mayen – Elegy EP

01. Garden
02. Phantom Pain
03. Teen Crimes
04. Island
05. Hometown
06. New Life

Written by Mayen
Produced by Igor Bruso
Mixed by Tomáš Havlen
Mastered by Tomáš Karásek (Mauslab)
Artwork by Petra Brázdilová

Šest zasněných skladeb vrchovatě naplňuje škatulku dream pop, nostalgická nálada a rozostřené kytarové melodie odkazují k britským indie kapelám přelomu 80. a 90. let. Původní one man projekt Lukáše Vydry časem doplnili druhý kytarista Lukáš Klavrza a baskytarista Josef Hradilek. Nové obsazení přineslo dynamičtější zvuk, který ale neztrácí nic ze své civilnosti a jednoduchosti (v dobrém slova smyslu). Písničky s klasickou popovou strukturou nevtíravě plynou jako letní večer, bez úpornosti a prvoplánové snahy zaujmout.

EP Elegy se producentsky ujal Igor Bruso z berlínského kolektivu Deaths, mixoval Tomáš Havlen (Post-hudba), mastroval Tomáš Karásek (Mauslab) a artwork vytvořila Petra Brázdilová.

Kapela Mayen vznikla v roce 2013. Do povědomí hudební veřejnosti se dostala po vydání debutového EP Wonder Years. Od té doby stihli Mayen odehrát množství koncertů v Čechách i na Slovensku, předskakovali například Blackbird Blackbird, Blouse anebo Glass Animals. Svým zvukem se nejvíce blíží kapelám typu Real Estate či formacím okolo labelu Captured Tracks jako jsou Wild Nothing nebo Craft Spells. Sever aktualne.cz zařadil Mayen mezi největší objevy na alternativní scéně pro rok 2014.