Ospalý pohyb – Ü

01. Do snov
02. V závoji
03. Prepáč
04. Reborn Och Prasnitz

Ospalý pohyb (resp. Sleepy Motion) je kultovní kapela sdružená kolem hudebního skladatele Martina Burlase. V letech 1991-1994 vydala tři dlouhohrající alba, které patří k tomu nejoriginálnějšímu, co na alternativní scéně v porevolučním Československu vzniklo. V dalších letech se Martin Burlas věnoval skládání na poli současné vážné hudby, či spolupráci s Ivanem Csudaiem a ďalšími.

Teď, po dvaceti letech hibernace se kapela ve složení Martin Burlas, Peter Zagar, Daniel Baláž a Pavol Hubinák vrací na koncertní pódia pod názvem Ospalý pohyb. Začali také pracovat na novém albu a Deadred / Starcastic Records má tu čest přinést vám jako ochutnávku čtyři nové skladby na EP Ü.

Skladba “Do snov” chce být majestátní, jen lehce patetická, a graduje pozdravy mimozemšťanů z archivů NASA - jenže veškerý optimismus vítání nových civilizací končí v babylónském zmatení jazyků. “V závoji” je dreampop se vším, co k němu patří: dětská nevinnost a konvalinky ve finále. “Prepáč” je sladkobolný, v zásadě romantický příspěvek a také nejsvižnější z ospalých novinek. “Reborn och prasnitz” vystavěná na vintage zvuku syntezátoru Solina a automatických bicích je potom nejsoučasněji znějící píseň - ovšem pomalá, velmi pomalá.

 

Další releasy