Sporto – More

> přehrát


VINYL (180g, bílý) | FREE MP3 DOWNLOAD
Limitovaná edice se šablonou - vyprodána
Cover design: Carton Clan | www.cartonclan.cz

01. Manifesto
02. Revo
03. Chlapci
04. Pandemia Sympatico (feat. Lyrik)
05. Volám tě kovboji
06. V
07. To není moje scéna
08. Cílek
09. Dva zuby
10. CDRW (feat. Del)
11. Temný síly

Revoluce jen tak mimochodem. Podvratný proces, který se nedá zastavit, protože probíhá mimo dosah kontrolních mechanismů běžných hudebních souřadnic. Sporto totiž udělali všechno naopak: opustili MySpace, novou desku nazpívali česky, zavrhli CD formát a album vydali na vinylu a volně ke stažení. A výsledek? „More“ je nahrávka, která je sexy jako popový polštářek, přesná jako hip hopová facka a otevřená jako kniha. Tam, kde většina kapel složitě řeší „aranže“ a „produkci“, nasazují Sporto s nonšalantní elegancí totálně hitové melodie a suverénní Šampónův zpěv. Pokud by desku mělo charakterizovat jediné slovo, bude to „sebevědomá“. Kapela si vytvořila vlastní síť spolupracovníků, vlastní scénu, vlastní publikum a hlavn? vlastní ksicht. „Clash a flešky, agregáty – tady jsou Sporto Spojený státy,“ deklaruje se v úvodní „Manifesto“. Power pop? Proč ne. Tentokrát je ale to „power“ mnohem akcentovan?jší.

Sporto na nové desce „More“ přicházejí s jedinečným mix akustických nástrojů s elektronikou, který si suveréně bere inspiraci ze širokého spektra hudebních žánrů - od folku, přes elektro, postpunk, IDM až k hiphopu nebo indie rocku. Mezi několika málo hosty, které na album přispěli, vyčuhují rapeři Lyrik (www.myspace.com/lyriklemur, Modré Hory) a Del (PIO Squad, www.myspace.com/piosquad), nezanedbatelný podíl na výsledné podobě alba má zvukař Ondřej Ježek, který desku, nahranou a smíchanou zcela v režii Sporto, masteroval.

Album „More“ vychází jako LP na těžkém bílém vinylu, zároveň si ho ale může kdokoliv stáhnout zdarma ve formátu MP3 v maximální možné kvalitě.

Další releasy