Youcoco – Big Now!

> přehrát


vydáno 3. 6. 2010

01. Hello
02. Maybe On Monday
03. Afrika
04. Deal
05. Memories Of Yesterday
06. Future Pilots
07. Who Is Great?
08. Rider
09. Doctor
10. HuHu
11. Love Or Hate?
12. Smile
13. Kirk

Dostatečně sexy, aby si vás přitáhly k sobě a omotaly kolem prstu a přitom dostatečně drzé na to, aby ani na chvíli nepřestalo být jasné, kdo tu rozdává karty. Viděli jste někdy jak si kočka hraje s myší? Třináct skladeb na debutovém albu obléká syrové koncertní verze do jednoduchých, ale funkčních aranží, s minimální prostředky dosahují YOUCOCO maximálního efektu. Jejich chytlavé písně získávají na podmanivosti a než se nadějete, jste v pasti, ze které se vám nechce ven.

Album Big Now! představuje ideální model: schopnost psát dobré písničky se ve spojení s výbornou a promyšlenou studiovou prací (desku ve studiu Garage ONE produkovali Matúš Homola (The Autumnist, Nylon Union) a Karol Mikloš) vytvořila z CD Big Now! jukebox narvaný hity.

Dvojice kamarádek Radmila K. (kytara, zpěv) a Ria B. (bicí) založili kapelu zprvu jen jako prostředek na společné trávení volného času, svojim specifickým zvukem a osobitým projevem však rýchlo na sebe strhli pozornost, aniž by disponovalo jedinou oficiální nahrávkou. Stačily sporadické sklepní demáče, pár koncertních záznamů a hlavně šeptanda o bezprostředních živých vystoupení, plných hitovek, zvukově ohlodaných úplně na kost. Syrový zvuk kytary, geniálně jednoduchá rytmika, drzý zpěv a kouzelně chytlavé melodie připomenou tvorbu PJ Harvey, Beat Happening, Liz Phair či The Kills.

 

Další releasy