Ohm Square – A Curious Place Between Souls And Atoms

> přehrát


1. Humanic
2. Originality (call plagiarism's bluff)
3. Numb to the gum
4 Sweet Love (moonshine mix)
5. Contamin 8
6. Liam
7. Woodie Boogie
8. Vampires (fight the parasite)
---------------------------------------
9. Wounds on a Cherry Tree (treemix) (CD/Download only)

vychází 24. 02. 2014
VINYL (černý 140g vinyl, gatefold)
CD / MP3 / FLAC DOWNLOAD

Mastering: Mike Shoonmaker
Cover photo: Lukáš Cetera / artykel.com
Cover layout / typo: Carton Clan / cartonclan.cz

Šest let po předešlém Taking Shape a v pořadí již šesté album Ohm Square "A Curious Place Between Souls And Atoms" je po EP Resist Dance první deska pod křídly Starcastic Records. Kapela, která je základním pilířem české elektronické scény a jedním z nejzajímavějších hudebních zjevení posledních dvaceti let ve svém pátrání po dokonalém zvuku opět posouvá hranice. Ve svébytném mixu avantgardního popu a r’n’b s příměsí nejnovějších elektronických trendů ale nezapomínají ani na křehké, chytře vystavěné popové melodie a nezaměnitelné vokály, které jsou pro celkový zvuk Ohms typické.

Na novém albu najdete tradičně promyšlené beaty a basy hlubší než dabingové intonace Miroslava Moravce, ale taky křehké melodie a sofistikované vokály Charlotte Fairman. Navzdory neustálému zvukohledačství a značnému důrazu na technické provedení nové album nepostrádá emoce. Charlotte AKA Charlie One se ve svých textech tentokrát vyrovnává se smrtí nejlepšího kamaráda, ale i s tématy závislostí či plagiátorství.

Za videoklip ke skladbě Humanic, byl oceněn režisér Jan Šíma cenou diváků a cenou za nejlepší produkci na mezinárodním Ibiza Music Video festivalu.

Album vyšlo 24. 2.2014 na černém 140g vinylu v gatefold obalu, na CD a v digitální podobě ve formátu MP3/FLAC, k stažení na našich stránkach a samozřejmě u distributorů jako iTunes, Google Play, Spotify, Amazon MP3 a pod.

 

Další releasy