Autumnist – Future Lights Remixes

> přehrát


1. Future Lights (Combijn Remix)
2. Shining Like A Ghost Again (Blame Your Genes Remix)
3. Evening Falls On Mars (Fatdust Remix)
4. Feather (Ri Za Remix)
5. Finder (Analogrunner Remix)
6. Shining Like A Ghost Again (Reticuli Remix)
7. Finder (Tittingur Remix)
8. Future Lights (Isobutane Rem

Mastering Tomáš Karásek @ Gargle & Expel
Artwork Vlado Ďurajka

Téměř  přesně dva roky po vydání výborně přijatého a RadioHead Awards oceněného alba False Beacon vydávají Autumnist sbírků remixů. Název si symbolicky půjčila od skladby z alba, které má, zejmnéna v současném kontextu, nádech optimismu.

Základem kolekce jsou nejlepší kousky z oficiální remixérské soutěže, doplněné remixy od některých spřízněných tvůrců. Do soutěže s názvem False Beacon Remix Contest, vyhlášené jěště v roce 2019, se zapojilo vícero domácích, ale i zahraničních producentů, ve finální selekci se nakonec ocitlo osm skladeb. Ve zvláštní symbióze tu vedle sebe fungují remixy od zatím méně známých jmen (Combijn, Reticuli nebo Fatdust), přes stoupající talenty (Blame Your Genes, Ri Za), až po dlouholeté „proveřené“ spolupracovníky (Analogrunner, Isobutane, Tittingur).

Autumnist má odjakživa v oblibě fúze žánrů, a to se zřejmě reverzně odzrcadlilo i na doručených remixech, které oscilují od ambientu, přes uplifting house, až po hlukové techno. Dramaturgie celé kolekce tyto kontrasty jěště úmyslně zvýrazňuje.

Rozhodli sme sa to venovať ľuďom doma v tejto zložitej dobe celkom zdarma, ak by chcel niekto na túto kolekciu hudby prispieť finančne, nech prosím venuje ľubovoľnú čiastku na pomoc slovenským zdravotníkom cez platformu #KtoPomozeSlovensku. Ďakujeme vopred za každý, hoci aj symbolický príspevok. “, říká k vydání titulu Vlado Ďurajka.

Sběratelé vinylových rarít se však stále můžou tešit  na fyzickou podobu Future Lights. Autumnist neporuší svou tradci speciálních vydání na Record Store Day (tento rok oficiálně přesunutý na 20. června) a připravují limitovanou dubplate verzi titulu s užším výběrem skladeb.

Finální zvuk remixů si vzal na starost Tomáš Karásek ve svém pražském masteringovém studiu Gargle & Expel a nápaditý artwork je dílem samotného Vlada Ďurajky.

Future Lights vyšlo 7.4.2020 na Deadred Records / Starcastic Records, bezplatně ke stažení na stránkach kapely a vydavatelství a na všech známých streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atd.).

...Bright lights of the future

have blinded me on the way home...

Remixé?i

Analogrunner:
https://analogrunner.bandcamp.com

Blame Your Geneshttps://facebook.com/BlameYourGenes

Combijnhttps://facebook.com/alfred.combijn

Fatdusthttps://soundcloud.com/fatdust

Isobutanehttps://isobutane.bandcamp.com

Reticulihttps://facebook.com/rreticuli

Ri Zahttps://facebook.com/DjRiZa

Tittingurhttps://www.facebook.com/tittingur

Další releasy