Autumnist – The Autumnist

> přehrát


vydáno 11. 01. 2009
CD / MP3 DOWNLOAD

01. March of The Leaves
02. The Velvet Incident
03. Hotel
04. The Shore feat. Tracy Miller
05. Too Human
06. The Heist
07. Vibrant Mountain
08. The Novelist
09. A Beautiful Creation

Po dlouhých čtyřech letech přichází autor kritikou i posluchači ceněného opusu The Great Outdoors s novým albem. Zároveň přichází s novým pseudonymem, kterým podepisuje svou tvorbu – ABUSE se mění v THE AUTUMNIST.

ABUSE rád manifestoval svou škodolibou obsesi křížením nejrůznějších hudebních prvků a nejinak tomu je i na čerstvém eponymním albu The Autumnist. Nápad dát v jediné písni dohromady reggae rytmiku, pseudo-klarinet, operu a valčík zní přinejmenším podezřele, ale tento nezvyklý nepořádek je na novém albu použit nenápadně, rafinovaně a zcela funkčně. Veškeré prvky té podivuhodné koláže jsou přitom podřízené až téměř písňové formě skladeb a, jak bylo i u Abuse zvykem, pečlivě budované atmosféře.

Na rozdíl od předcházejících nahrávek autor na nové desce využívá mnohem méně samplingu, jádro rytmiky tvoří živé bicí a baskytara a navíc přibyla i hromada true-analogových syntezátorových melodických oblouků. The Autumnist se pohybuje v jakémsi bezčasí, kde se jeho staromilské manýry - foukací harmonika, trubka, zvonkohra nebo akordeon – setkávají s nadšením pro současnou hudbu. To platí o téměř dubstepově zabarvené skladbě The Shore, v níž autor znovu spolupracuje s hostující vokalistkou Tracy Miller, ale i zbytku alba, kde dostávají prostor glitche, lehce naivní grime zvuky i post-rockový chlad.

 

Další releasy