Autumnist – A Distant Speck

> přehrát


01. A Distant Speck (Original Version)
02. A Distant Speck (Stratasoul Remix)
03. A Distant Speck (Stroon Remix)
04. A Distant Speck (Veneer Remix)
05. A Distant Speck (Ink Midget Remix)

Po vydání pilotního singlu Tiny Bit v minulém roce se Autumnist hlásí opět - a další singl s názvem A Distant Speck předznamenává, že vydání připravované třetí studiové desky Sound Of Unrest je na spadnutí. Čas mezi vydáním obou singlů vyplnil Autumnist trpělivým hledáním té pravé formy skladeb a obrušováním i těch nejmenších detailů.

Podobně jako jeho předchůdce, i singl A Distant Speck obsahuje mužský hlas. O zpěv se  tentokrát postaral Oleg Tera z města Divnogorsk v ruské Krasnojarské oblasti, která leží (na ruské poměry) nedaleko místa, kde před víc jako sto lety dopadl záhadný Tunguzský meteorit. Kontakt s Vladem Ďurajkou navázal Oleg díky náhodnému surfováni po Internetu. Výsledkem jejich spolupráce na extra dlouho vzdálenost je epická skladba, která je kromě tradiční směsi elektroniky a samplů postavená na živé rytmice a dechových nástrojích koncertní kapely Autumnist. O nahrávání se opět postarali mistři zvuku ze studia Men At Sound v Trenčíne a mastering si vzal na starost Anders Peterson z GhostSound Mastering & Post vo švédskem Stockholmu.

Singl A Distant Speck vychází 12. dubna jako MP3 / FLAC volně k stažení z Bandcamp profilu Autumnist i z oficiálních webových stránek Autumnist a vydavatelství Deadred a Starcastic. O týden později na Record Store Day bude naslédovat jeho 12-palcová vinylová verze v ultra limitovaném nákladu s ručně vyrobeným obalem, kterou zajistilo spřízněné vinyl masteringové studio Vinyl-Lab. Původní skladbu tentokrát doprovází čtveřice remixů od zvučných jmen napříč generacemi, postarali sa o ně Stratasoul, Paľo Hubinák z kapely Veneer a „mladá krev“ Stroon a Ink Midget.

Vydání samotného alba Sound Of Unrest je plánované na květen 2013 už tradičně pod hlavičkou Deadred a Starcastic Records.

 

 

Další releasy