Autumnist – Tiny Bit

> přehrát


01 Tiny Bit (Original version)
02 Tiny Bit (Concretic remix)
03 Tiny Bit (tomy .45 remix)
04 Tiny Bit (tempoautomatix remix)

Od úspěšného eponymního alba projektu Autumnist uplynuly již více než tři roky a nastal ten pravý čas se přihlásit s novým „materiálem“. Singl Tiny Bit je zatím jen malým soustem na ochutnávku alba, které vyjde na podzim tohoto roku.

Vokální skladby se dosud v převážně instrumentální tvorbě Autumnist (resp. Abuse) vyskytovaly jen zřídka. Na albech The Great Outdoors (2004) a The Autumnist (2009) vždy v jedné skladbě na dálku z texaského Austinu hostovala zpěvačka Tracy Miller, se kterou Autumnist navázali spolupráci na festivalu SXSW, kde v roce 2003 vystupovali.

Tentokrát nebylo nutné hledat vokalistu tak daleko. O zpěv a text k Tiny Bit se postaral Richard Imrich ze skupiny Nylon Union, která s Autumnist sdílí nejen společného vydavatele, ale i rytmickou sekci kapely. Na novém albu bude rozhodně víc zpívaných tracků, než bylo u Autumnist v minulosti zvykem a pro mnohé bude mužský vokál určitě překvapením.

Kromě „klasické“ koncertní sestavy Autumnist se bude na albu podílet několik dalších hostů. V Tiny Bit kromě Richarda Imricha hostuje na klavír také Ctibor Reiskup z legendární a dnes již skoro zapomenuté slovenské kapely Peško.

Singl Tiny Bit, který vychází jako MP3 / FLAC volně ke stažení z webů AUTUMNIST, DEADRED a STARCASTIC, doplňuje trojice remixů. Remix od Concretic je dílem Adama Dekana, jinak známého ze skupiny Nourish My Fame, o druhý se postaral glitch/big beatz producent tomy. 45 a třetí remix má na svědomí český producent tempoautomatix.

 

Další releasy